Суд обрав запобіжний захід фігурантам справи щодо розкрадання коштів Держінвестпроекту

15 Грудня 2017, 10:45

Солом'янський районний суд міста Києва 14 грудня ухвалив рішення про арешт із альтернативою внесення застави для чотирьох осіб, яких підозрюють у причетності до корупційної схеми з розкрадання коштів Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України і ДП "Державна інвестиційна компанія" на суму 259,2 млн гривень. Про це пише Слово і діло.

Згідно з повідомленням, суд визначив заставу в 20 млн грн для екс-заступника глави Держінвестпроекту, один млн грн – для колишнього заступника гендиректора "Державної інвестиційної компанії», п’ять млн грн – для директора низки фірм із ознаками фіктивності та один млн грн для колишнього працівника Держінвестпроекту.

Нагадаємо, екс-голову Держінвестпроекту підозрювали в розкраданні державних коштів в 2012-2013 роках – 7,5 млн гривень за укладеним договором про надання рекламних послуг з ТОВ "Глорія", як виявилося фіктивних. У  ніч на 8 вересня 2016 року Владислава Каськіва затримали у Панамі. Згодом стало відомо, що він подав клопотання про політичний притулок у Панамі. 30 березня 2017 року йому відмовили в статусі політичного біженця. У ніч на 1 листопада екс-посадовця екстрадували з Панами.

12 грудня детективи Національного антикорупційного бюро України затримали чотирьох осіб, яких підозрюють у причетності до корупційної схеми з розкрадання коштів Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України і ДП "Державна інвестиційна компанія" на суму 259,2 млн гривень. За версією слідства, вони, зловживаючи своїм службовим становищем, уклали фіктивні договори позики між ДП «Державна інвестиційна компанія», ТОВ «ТД «Борисфен» і ТОВ «Боржава резорт» для реалізації національних проектів «Якісна вода» та «Олімпійська надія- 2022».  Після отримання коштів ці компанії, які, на думку детективів НАБУ, від початку  не мали можливості для реалізації зазначених проектів, перерахували кошти на рахунки офшорних компаній, підконтрольних службовим особам «Держінвестпроекту».