Суд обрав Стерненку запобіжний захід

29 Вересня 2020, 16:08

Активісту Сергію Стерненку, якого підозрюють у вбивстві свого нападника Івана Кузнєцова, суд обрав запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту у Києві. Про це 29 вересня повідомив Стерненко у Telegram-каналі.

 

Активіст також додав, що наступне засідання у його справі відбудеться 9 жовтня об 11:00.

 

Зауважимо, що 2 вересня Тимчасова слідча комісія Верховної Ради щодо справи Гандзюк та інших нападів на активістів заявила про президентсько-прокурорське свавілля у справі активіста Сергія Стерненка та спробу нападу на  нього в Одесі. ТСК вимагає передати справу проти Стерненка на розгляд до Києва.

 

Нагадаємо, що 25 вересня Верховний суд відмовив активісту Сергію Стерненку у задоволенні клопотання про зміну підсудності та визначив, що  справа буде слухатись у Приморському суді Одеси. Під час першого судового засідання в Одесі 31 серпня на активіста Сергія Стерненка напали під Приморським судом. Двоє хлопців намагалися облити його невідомою речовиною з пляшки. Адвокати активіста Сергія Стерненка подали заяву про злочин за спробу четвертого нападу на свого підзахисного. 

 

Зазначимо, що Стерненка підозрюють у скоєнні умисного вбивства. 24 травня 2018 року невідомі скоїли напад на Стерненка, один із нападників загинув. Медики доставили активіста до операційної. За його словами, нападників було двоє. Один втік, інший – отримав від Стерненка смертельний удар ножем.

 

Прокуратура впродовж двох років не вбачала у діях хлопця під час третього нападу злочину, допоки у березні 2020-го на посаду генпрокурора не прийшла Ірина Венедіктова, яка заявила, що підозра Стерненкові буде: або за умисне убивство, або за умисне убивство при перевищенні меж необхідної самооборони. Згодом активіст отримав три повістки до Служби безпеки: дві заднім числом і ще одну – на 18 травня. 

 

18 травня Стерненко повідомив, що залишається в статусі потерпілого у справі про смерть його нападника. 11 червня йому в СБУ оголосили підозру про умисне вбивство та незаконне носіння холодної зброї.

 

15 червня Шевченківський райсуд Києва відправив його під домашній арешт до 13 серпня. Водночас, 7 серпня Стерненку обрали запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту до 21 вересня.