Суд обрав Омеляну запобіжний захід

25 Червня 2020, 19:03

У четвер, 25 червня, Вищий антикорупційний суд обрав колишньому міністру інфраструктури Володимиру Омеляну запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Про це повідомляється на сторінці ВАСУ  у Facebook.

 

Також на екс-міністра покладено процесуальні обов’язки: прибувати за першою вимогою до слідчого, прокурора, суду; повідомляти слідчого, прокурора, суд про зміну свого місця проживання; утримуватися від спілкування зі свідками, експертами, спеціалістами; здати на зберігання паспорт для виїзду за кордон. Строк дії обов’язків – до 19 серпня включно.

 

Нагадаємо, Омелян підозрюється у скоєнні незаконних дій, через які державний бюджет недоотримав 30,5 млн гривень. Його дії кваліфіковано за ч. 2 ст. 211 (видання службовою особою нормативно-правового акта, що зменшує надходження бюджету всупереч закону, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти в особливо великих розмірах) КК України.

 

Слідство встановило: колишній міністр у грудні 2017 року видав наказ про зменшення всіх портових зборів (крім маякового) на 20%. Водночас один із цих зборів – адміністративний – є прибутковою частиною державного бюджету, тому змінити його розмір могла лише Верховна Рада, а не міністр. Відтак, рішення колишнього міністра про зменшення портового (адміністративного) збору призвело до ненадходження до держбюджету в 2018 році 30,4 млн грн: з очікуваних 203,5 млн грн отримано 173,1 млн грн.