Суд не дозволив заочне розслідування у справі судді-хабарника Чауса

21 Лютого 2017, 18:48

Суд відмовив НАБУ в здійсненні спеціального досудового розслідування у справі судді Миколи Чауса, якого підозрюють у хабарництві. Про це повідомляють "Українські новини" з посиланням на рішення Апеляційного суду Києва.

За даними судового реєстру, суд ухвалив таке рішення 10 лютого.

Суд зазначив, що НАБУ не довело, що суддя Чаус досі перебуває у міжнародному розшуку і переховується від слідства і суду.

Згідно з обліками Інтерполу, з 11.11.2016 громадянин Чаус перебував у міжнародному розшуку з метою арешту та подальшої екстрадиції в Україну. При цьому ухвала суду про затримання Чауса від 08.09.2016 є чинною протягом 6 місяців. Відповідно до правил Інтерполу, відомості про міжнародний розшук мають бути автоматично видалені 08.02.2017. На судовому засіданні НАБУ не надало доказів, що Чаус досі розшукується Інтерполом.

На думку суду, НАБУ не довело, що Чаус протягом 6 місяців переховується від органів слідства та суду. Зокрема, суд зазначив, що 6-місячний строк з моменту останньої неявки на допит ще не сплив. Детектив не надав доказів про деякі виклики підозрюваного, а один із викликів було оформлено з порушеннями.

Також суд визнав непідтвердженими доводи детектива, що Чаус переховується на тимчасово окупованій території Криму.

Як відомо, 18 січня суд заочно заарештував суддю Чауса.

Як відомо, 9 серпня 2016 року НАБУ та СПА викрили суддю Дніпровського районного суду міста Києва Миколу Чауса, який отримав $150 тисяч хабара. Він розділив гроші на дві частини: $80 тис приховав у дволітровій банці в районі озера Малинівка і Садового товариства «Приозерне», решту $70 тис залишив в автомобілі.

11 серпня 2016 року судді Чаусу повідомили про підозру. Одразу заарештувати суддю не вдалося через суддівський імунітет. 6 вересня Верховна рада проголосувала за арешт Чауса. Однак того ж дня стало відомо, що Чаус втік. Керівник САП Назар Холодницький повідомив, що Микола Чаус може перебувати в окупованому Криму.