Суд над Тимошенко вирішує долю її клопотань

25 Червня 2011, 16:39

Після оголошення заяв екс-прем'єра сторона обвинувачення звернулася до суду з проханням відмовити Юлії Тимошенко та її захисту у задоволенні клопотань. Зокрема, йдеться про клопотання щодо закриття кримінальної справи, залучення до розгляду справи суду присяжних, надання можливості для ознайомлення з матеріалами справи, скасування підписки про невиїзд. Після такої заяви представників прокуратури захисник Сергій Власенко заявив про відвід прокурора.

«Я заявляю про відвід прокурора!», – зазначив він, але суд відразу після оприлюднення позиції сторони обвинувачення щодо клопотань Тимошенко пішов до дорадчій кімнати для ухвалення остаточного рішення щодо клопотань.

Нагадаємо, Власенко подав клопотання про скасування міри запобіжного заходу для його підзахисної – підписки про невиїзд або відпустити Тимошенко до Львова, Луганської області та Вільнюса (Литва).

Окрім цього, він вимагає притягнути до кримінальної відповідальності слідчого з особливо важливих справ Генеральної прокуратури Олександра Нечвоглода.

Нагадаємо, захисник екс-прем’єр-міністр Юлії Тимошенко Сергій Власенко просить Печерський суд Києва відкласти розгляд кримінальної справи проти своєї підзахисної. З відповідним клопотанням він звернувся до суду сьогодні.

Тимошенко та її захисник подали клопотання про об'єднання всіх справ, порушених проти екс-прем'єра, в одне провадження.

Напередодні Тимошенко просила суд закрити кримінальну справу проти неї за звинуваченням у перевищенні повноважень при укладенні газових контактів з Росією у 2009 році. За її словами, справа «сфабрикована Генеральною прокуратурою на замовлення Януковича».

Екс-прем’єр також просила суд залучити присяжних до розгляду її справи.

У свою чергу захисник екс-прем’єра Сергій Власенко просив суд повернути «газову» кримінальну справу в Генпрокуратуру для перевірки повноти проведеного досудового слідства у цій справі. За його словами, обвинувачувальний висновок у справі було складено Генеральною прокуратурою з порушенням процесуального законодавства. Власенко також просив суд  надати підзахисній місяць для вивчення матеріалів справи до 24 липня включно.