Суд присяжних у четвер, 16 серпня, не зміг винести свій вирок у справі колишнього радника передвиборчої кампанії президента Дональда Трампа та лобіста екс-президента України Віктора Януковича Пола Манафорта. Про це повідомляє VOX.
Зокрема, обговорення тривали протягом семи годин, за підсумками яких присяжні представили судді Томасу Джону Еллісу список питань.
"Обговорення почалися у четвер вранці, присяжні обговорювали справу за зачиненими дверима цілий день, але не дійшли висновку", – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що питання присяжних були пов'язані з податковою декларацією Манафорта і розкриттям інформації про банківські рахунки в іноземних банках. У свою чергу, суддя відповів лише на два з чотирьох запитань.
Так, присяжні запитали, чи може особа (Манафорт) фактично заповнити податкову декларацію, якщо вона володіє менш ніж 50% компанії і не має права підпису.
У свою чергу, Елліс відповів, що якщо особа(Манафорт) контролює "розпорядження грошовими коштами" з рахунку, або якщо зазначений власник рахунку виступав в ролі агента для цієї особи, то особа (Манафорт) дійсно буде юридично зобов'язана заповнити податкову декларацію.
Наголошується, що засідання в окружному суді Александрії (штат Вірджинія) продовжиться у п'ятницю, 17 серпня.
Раніше Манафорт відмовився давати свідчення у суді. Зокрема, він має право не давати свідчення проти самого себе відповідно до п'ятої поправки до Конституції США Наголошується, що якби Манафорт давав свідчення, йому довелося б пояснювати прокурорам кілька листів і банківських форм зі своїм ім’ям і підписом на них.
Нагадаємо, 14 серпня на десятий день судових слухань у справі щодо Манафорта сторона обвинувачення закінчила допит свідків. Зокрема, останніми свідчили віце-президент Federal Savings Bank Джеймс Бреннан і спецагент з розслідування економічних злочинів Мінфіну США Пола Лісс. За словами Бреннана, він і його колеги задокументували низку сумнівних моментів щодо доходів компанії Манафорта.
Раніше колишній діловий партнер Манафорта Рік Гейтс заявив, що українські клієнти політтехнолога заплатили мільйони доларів шляхом переведення коштів із рахунків на Кіпрі на незареєстрований іноземний банківський рахунок Манафорта теж на Кіпрі.
Федеральний прокурор Узо Асоні оголосив основні обвинувачення, висунуті політконсультанту Полу Манафорту. За словами прокурора, політтехнолог ставив себе вище за американське законодавство. Так, сторона обвинувачення заявила, що політтехнолог відкрив 30 рахунків у трьох країнах, щоб приховати доходи від роботи в Україні.
У свою чергу, під час засідання суду адвокат Манафорта Томас Зенле заявив, що політтехнолог отримував незареєстровані доходи, бо це було умовою його українських бізнес-партнерів.
Також 15 червня президент США Дональд Трамп назвав "нечесним" рішення суду про взяття під варт колишнього радника передвиборчої кампанії президента Пола Манафорта.
25 червня суд змінив запобіжний захід для екс-голови передвиборного штабу Дональда Трампа Пола Манафорта з домашнього арешту на утримання під вартою. Суддя скасував перебування Манафорта під домашнім арештом після того, як прокурори заявили, що Манафорт спробував втрутитися в справи свідків.
15 травня у США суддя Федерального суду округу Колумбія Еймі Берман Джексон відмовилася закрити справу, яку порушив Мюллер проти лобіста екс-президента України Віктора Януковича Пола Манафорта.
4 травня Мюллер заявив, що планує викликати на засідання суду 70 осіб.
Додається, що 15 березня захист Манафорта заявив, що вимагатиме суд зняти з нього звинувачення у лобіюванні інтересів Януковича і відмиванні грошей. Суддя III окружного суду США в східному окрузі Вірджинії Томас Еллі повідомив про те, що Манафорту може загрожувати в цілому 305 років в'язниці. Тобто згідно з заявою судді, у політтехнолога є всі шанси провести залишок життя за ґратами.
Раніше повідомлялося, що окружний суд східного округу Вірджинії у США помістив Манафорта під домашній арешт з вимогою носити електронний браслет та заставою у 10 млн доларів.