Святошинський районний суд Києва переніс на 15 червня розгляд кримінального провадження стосовно колишніх працівників спецпідрозділу "Беркут" Павла Аброськіна і Сергія Зінченка, які підозрюються у розстрілі 39 активістів Євромайдану. Таке рішення оголосив головуючий суддя Сергій Дячук.
"Суд прийняв рішення про перенесення судового засідання до 14:00 15 червня",- заявив Дячук.
Таке рішення суд прийняв для того, щоб уточнити списки присяжних. Зокрема, сьогодні на засіданні з'ясувалося, що деякі з обраних присяжних також знаходяться в списках народних засідателів. А одночасно бути присяжним і народним засідателем заборонено законодавством.
Крім того, на засіданні з'ясувалося, що одна з кандидатур на колегію присяжних проживає в Шевченківському районі Києва, а, отже, не може бути у складі колегії присяжних у Святошинському суді.
Нагадаємо, сьогодні Святошинський районний суд Києва продовжив розгляд кримінального провадження стосовно колишніх працівників спецпідрозділу МВС "Беркуту" Павло Аброськіна і Сергія Зінченка, які підозрюються у розстрілі 39 активістів Євромайдану.
На засіданні суд повинен був вибрати трьох основних присяжних і двох запасних.
Нагадаємо, минулого року в Генпрокуратурі заявили про завершення досудового розслідування щодо колишніх працівників спецпідрозділу "Беркут" Аброськіна і Зінченка, обвинувачених у розстрілі 39 активістів Майдану, і передали справу до Печерського райсуду.
16 лютого Печерський районний суд Києва направив кримінальну справу щодо колишніх працівників "Беркута" Аброськіна і Зінченко в Апеляційний суд Києва для визначення територіальної підсудності.
23 січня суд продовжив Зінченку і Аброськіну термін утримання під вартою до 23 березня.
За висновком Комітету з запобігання тортур Ради Європи, Підрозділ міліції «Беркут» та Внутрішні війська застосовували тортури проти учасників протестів у Києві 2014 року.
Як повідомлялося, справу екс-беркутівців розглядатиме суд присяжних.
16 квітня Київрада затвердила список присяжних у справі екс-беркутівців Зінченка та Аброськіна.
Як відомо, більшість людей, котрі загинули під час сутичок у Києві з 18 лютого, були вбиті снайперами прицільними пострілами у серце, голову та шию. Снайпери стріляли по людях, які не мали ані зброї, ані засобів захисту. Також загинули працівники правоохоронців. Хто вбив активістів досі невідомо.