Згідно із повідомленням, суд не знайшов підтверджень аргументам захисту опозиціонера, що його викрали.
Развозжаєв просив суд зобов’язати Слідчий комітет Росії порушити справу про його викрадення.
Сама ця вимога порушити кримінальну справу за його заявою про викрадення з України і застосування до нього тортур стала приводом висунути опозиціонерові чергове кримінальне звинувачення – у «свідомо неправдивому повідомленні про злочин».
Крім того, проти Развозжаєва висунута ще ціла низка звинувачень – і в підготовці до організації масових заворушень, і в незаконному перетині кордону, і у «свідомо неправдивому доносі», і у розбої, що стався 15 років тому.
Перше з цих звинувачень стосується участі російського активіста в масовому мітингу російської опозиції в Москві, на Болотній площі, у травні минулого року, який закінчився сутичками з поліцією, друге – обставин його приїзду до України, нібито за паспортом брата, що Развозжаєв теж заперечує, третє – його заяв про незаконний тиск із боку слідчого під час допитів.
Развозжаєв заявляє, що був викрадений на території України, де просив притулку, і доставлений назад до Росії, де зізнався у плануванні заворушень під тортурами.
Минулого тижня цей же Басманний суд продовжив Развозжаєву ще на чотири місяці термін досудового утримання під вартою. Сьогодні цей же суд теж на чотири місяці продовжив термін домашнього арешту ще одному зі звинувачених в «організації масових заворушень» на Болотній площі Леонідові Удальцову.
Нагадаємо, російський опозиціонер зник у Києві 19 жовтня, після чого, вже 21 жовтня в Москві він був взятий під варту за рішенням Басманного суду.
Депутат Держдуми Ілья Пономарьов заявив, що Развозжаєв був вивезений з Києва до Москви на приватному літаку.
Пізніше в МВС України відмовилися порушувати кримінальну справу про нібито викрадення його в українській столиці.
А представник Слідчого комітету РФ Владімір Маркін повідомив, що Развозжаєв у жовтні добровільно перетнув українсько-російський кордон, скориставшись паспортом свого брата.