Івано-Франківський журналіст Руслан Коцаба, якого підозрюють у державній зраді, працював на замовлення російського телеканалу "НТВ". Про це йдеться в ухвалі Івано-Франківського міського суду від 8 лютого.
"В період з 23 до 25 січня Коцаба, за обіцяну винагороду, отримав завдання від кореспондента російського телеканалу "НТВ" про збір та підготовку репортажів щодо протестних акцій з приводу мобілізації на території Івано-Франківської області, зокрема у селі Черемхів, Коломийського району", – йдеться в ухвалі суду.
Зазначається, що 1 лютого Руслан Коцаба у селах Коршів та Черемхів намагався у присутності представника телеканалу держави-агресора отримати у місцевих жителів інтерв’ю провокаційного характеру, пов’язаного з мобілізаційною кампанією в Україні.
Як повідомлялось, 8 лютого Коцабу засудили до 60 днів утримування під вартою.
Звинувачення пану Коцабі було винесено за частиною першою статті 111 та частиною першою статті 114 Кримінального кодексу України. Перший пункт звинувачення – державна зрада, що карається позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років. Звинувачення за статтею 114 ККУ полягає у«передачі або збиранні з метою передачі іноземній державі, іноземній організації або їх представникам відомостей, що становлять державну таємницю, якщо ці дії вчинені іноземцем або особою без громадянства», що передбачає позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років.
Як відомо, раніше Руслан Коцаба звернувся до президента Порошенка, заявивши, що готовий "сидіти скільки належить за законом", але в армію не піде.
Після цього громадський активіст Тарас Дем'янів звернувся до СБУ із заявою про скоєння кримінального злочину згідно ст. 111 та 336 ККУ, пана Коцабу в державній зраді та ухиленні від мобілізації.
Пізніше Коцаба взяв участь в одній з передач та каналі "Росія 1", відомому українофобськими репортажами. В одній студії з лідером "ДНР" Денисом Пушиліним, головним комуністом України Петром Симоненком, лідером ЛДПР Владіміром Жіріновскім Коцаба обговорював війну в Україні.
Читайте також: Як зривають мобілізацію: заклики, мітинги та повістки «на все село»