Суд ЄС визнав законними санкції проти “Роснефти”

28 Березня 2017, 11:04

Європейський суд правосуддя в Люксембурзі визнав законними санкції Євросоюзу проти найбільшої нафтової російської компанії "Роснефть". Про це повідомляє Bloomberg.

Рішення стало відповіддю на звернення британського суду, що запросив позицію європейського судового органу після оскарження обмежувальних заходів у Великій Британії.

Нагадаємо, "Роснефть" у 2014 році оскаржила санкції в британському суді, але програла – Адміністративний суд Лондона, що входить до складу Високого суду не задовольнив клопотання Роснєфті про призупинку дії наказу, за яким наступає кримінальна відповідальність за порушення санкцій ЄС проти Росії.

У російській компанії заявляли, що введення обмежень націлене на витіснення Росії з ринків і створює додаткові перешкоди її діяльності. У 2015 році Високий суд Лондона направив справу до Європейського суду в Люксембурзі.

Як відомо, 2014 року Велика Британія ввела в дію обмеження, передбачені санкціями проти російських нафтових компаній, прийнятими ЄС у вересні 2014 року.

Західним компаніям заборонили надавати послуги російським нафтовим компаніям та операторам газогонів, включаючи буріння, випробування свердловин і подачу спеціалізованих транспортних засобів. Порушення санкційних умов карається позбавленням волі на термін до двох років.