Суд ЄС скасував санкції проти Азарових, Арбузова і Ставицького

28 Січня 2016, 11:30

Сьогодні, 28 січня, Суд ЄС у Люксембурзі прийняв рішення у об’єднаній справі Миколи Азарова та Олексія Азарова проти Європейської ради, а також у справах Сергія Арбузова та Едуарда Ставицького. Про це йдеться в тексті рішення, оприлюдненому Судом Євросоюзу.

Суд встановив, що посадові особи не можуть бути піддані санкціям лише через те, що в третій країні розпочато попереднє розслідування їх дій.

Відтак, всі без винятку активи цих осіб, арештовані в ЄС, мають бути "розморожені".

Окрім того, таке рішення ставить під сумнів всі санкції проти українських посадовців.

Рішення суду не є остаточним – сторона, що програла, може його оскаржити

Необхідно зазначити, що юридично рішення суду ЄС не означає невідкладного скасування існуючих санкцій. Це пов’язано із особливостями санкційного механізму: Рада ЄС щороку ухвалює нові санкції, які щоразу треба оскаржувати наново. Таким чином,  в четвер було скасовано виключно той арешт, що діяв з березня 2014 по березень 2015 року.

Нині (по 5 березня 2016 року включно) діє наступне рішення Ради ЄС, яке зараз ще перебуває на розгляді суду в Люксембурзі.

Формально Рада ЄС може також продовжити на наступний рік нову хвилю санкцій попри винесене рішення, але таке рішення може мати політичні наслідки для країн-членів ЄС та їх стосунків з судовою владою Євросоюзу.

Нагадаємо, раніше Центр протидії корупції повідомив, що з сайту Інтерполу зникли дані про розшук екс-прем'єр-міністра України Миколи Азарова, колишнього міністра охорони здоров'я Раїси Богатирьової, олігарха Сергія Курченка, екс-міністра фінансів Юрія Колобова та екс-нардепа Юрія Іванющенка. Згодом в Укрбюро Інтерполу пояснили, що відсутність прізвища людини на сайті відомства не означає, що вона не перебуває в розшуку. Натомість у ГПУ пояснили, що розшук Інтерполом топ-чиновників не зупинений, а заблокований, інформація знята з розшуку через скарги розшукуваних на політичні переслідування.