Суд дозволив заочне розслідування щодо ватажка терористів “Війська Донського”

9 Березня 2017, 15:36

Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання Головної військової прокуратури та надав дозвіл на здійснення  спеціального досудового розслідування (заочного розслідування)  у кримінальному провадженні щодо ватажка незаконного збройного підрозділу «Всевелике військо Донське» терористичної організації «ЛНР» громадянина Російської Федерації Ніколая Козіцина. Про це повідомляє Генпрокуратура.

Як зазначається, Козіцин у квітні 2014 року на території Російської Федерації утворив незаконне збройне формування «Всевелике військо Донське» з числа громадян РФ та інших осіб, на чолі якого незаконно вторгся на територію України та до листопада 2014 року в Луганській області у складі терористичної організації «ЛНР» організовував та безпосередньо брав участь у нападах на учасників антитерористичної операції.

Крім того, Козіцин організовував розбійні напади на волонтерів, журналістів, священнослужителів та інших цивільних осіб з числа місцевих мешканців з метою заволодіння їх майном, незаконне позбавлення волі та утримання в нелюдських умовах, побиття, знущання, мордування та інше жорстоке поводження з полоненими, у тому числі вагітними жінками.

Найближчим часом обвинувальний акт стосовно Козіцина направлять до суду, де буде ініційоване питання здійснення спеціального судового провадження.

Нагадаємо, Головна військова прокуратура повідомила Ніколаю Козіцину про підозру в тяжких злочинах проти України в грудні 2016 року.