Суд дозволив СБУ почати заочне розслідування проти ватажка «ЛНР» Плотницького

22 Грудня 2015, 11:50

Печерський райсуд Києва дозволив Службі безпеки України розпочати заочне розслідування проти «голови» самопроголошеної «Луганської народної республіки» Ігоря Плотницького. Про це йдеться в ухвалі Печерського районного суду Києва від 7 грудня.

У своєму клопотанні слідчий Головного управління СБУ в Києві та Київській області просив суд надати дозвіл на здійснення спеціального (заочного) досудового розслідування у кримінальному провадженні проти Плотницького.

Він підозрюється в скоєнні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення) ч. 2 ст. 258 (терористична діяльність), ч. 3 ст. 332 (незаконне переміщення осіб через кордон) Кримінального кодексу.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 17 червня 2014 за попередньою змовою з групою осіб, які входили до складу батальйону «Зоря» ЛНР», Плотницький захопив в якості заручника старшого лейтенанта Збройних сил України Надію Савченко і утримував її в приміщенні Луганського обласного військового комісаріату.

Потім терористи незаконно переправили Савченко через кордон на територію Росії.

29 жовтня 2014 слідчий відділ ГУ СБУ в Києві та області виніс письмове повідомлення про підозру Плотницькому, 30 жовтня 2014 року він був оголошений у розшук.

Наразі у кримінальному провадженні проведені всі можливі слідчі (розшукові) дії, необхідні для остаточної підозри і складання обвинувального акту, однак завершити досудове розслідування неможливо, оскільки підозрюваний переховується від органів слідства і суду.

Крім того, зазначено, що у вересні 2015 Інтерпол відмовився оголосити в міжнародний розшук Плотницького.

«Зазначена особа наразі бере активну участь у діяльності терористичної організації «Луганська народна республіка» обіймаючи посаду так званого глави ЛНР» – сказано в рішенні Печерського суду.

Суд задовольнив клопотання СБУ та дозволив розпочати заочне досудове розслідування проти Плотницького.

Рішення суду оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, 18 листопада Донецький міський суд Ростовської області (Росія) в закритому режимі допитав Плотницького у справі Савченко.