Суд дозволив провести заочне розслідування щодо екс-міністра МВС Захарченка

25 Липня 2017, 17:03

Печерський районний суд Києва дозволив спеціальне досудове розслідування щодо колишнього очільника Міністерства внутрішніх справ України Віталія Захарченка, підозрюваного в перевищенні службових повноважень.

"Слідчими Генпрокуратури України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо перевищення службових повноважень Януковичем В.Ф., Захарченком В.Ю. та Коряком В.В. та іншими особами при незаконному позбавленні волі особистого помічника, нині покійного, Митрополита Київського і всієї України Володимира (Сабодана В.М.) – Драбинка О.М", – зазначила Сарган.

Вона додала, що у провадженні повідомлено про підозру Віктору Януковичу, Віталію Захарченку і Валерію Коряку, та направлені до суду відповідні клопотаннями про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування.

Нагадаємо, у справі про незаконне позбавлення волі особистого помічника нині покійного Предстоятеля Української православної церкви Митрополита Київського і всієї України Володимира, а саме архієпископа (нині – митрополита) Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра Драбинка Генеральна прокуратура оголосила про підозру п’ятьом фігурантам.

Нагадаємо, Верховна Рада 8 грудня 2016 року надала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата з фракції "Опозиційний блок" Вадима Новинського, якого ГПУ підозрює в співучасті до незаконного позбавлення волі Драбинка.Таким чином, парламент частково зняв недоторканність з Новинського. Однак правоохоронці не зможуть його затримати чи застосувати запобіжний захід у вигляді арешту – на це має бути відповідний дозвіл Верховної Ради.

98