Суд дозволив Ощадбанку стягнути понад мільярд доларів з Росії за втрачені активи в Криму

23 Липня 2019, 10:53

Київський апеляційний суд задовольнив заяву Ощадбанку та надав дозвіл на виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражу щодо стягнення 1,1 млрд дол. з Російської Федерації як компенсацію за експропріацію активів у Криму. Про це йдеться в рішенні суду, розміщеному в Єдиному реєстрі судових рішень.

 

"Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що заява підлягає задоволенню", – йдеться в ухвалі.

 

Таким чином, 17 липня суд задовольнив заяву Ощадбанку та надав дозвіл на виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражу (м. Париж, Франція) від 26 листопада 2018 щодо стягнення 1,1 млрд дол з Російської Федерації (в особі Мін’юсту РФ) як компенсації за експропріацію активів Ощадбанку в Криму.

 

Відтак, суд дозволив виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражу у Парижі на території України.

 

Водночас Київський апеляційний суд видав виконавчі листи про стягнення з РФ не лише вказаної суми, але й у т.ч. процентів, що нараховуються з березня 2014 року (коли Росія анексувала український Крим, – ред.) до періоду повної виплати Росією заборгованості (за піврічною ставкою ЛІБОР в доларах США плюс 2% із щорічною капіталізацією).

 

Як повідомлялося, Міжнародний арбітраж задовольнив позов державного Ощадбанку до Російської Федерації про відшкодування збитків, завданих анексією Криму. 

 

Нагадаємо, у 2016 році Ощадбанк звернувся до Міжнародного арбітражу у Гаазі з позовом проти Росії щодо відшкодування збитків, завданих банку внаслідок анексії Криму. 

 

Також повідомлялося, що 28 грудня 2015 року Ощадбанк звинуватив дочку російського «Сбєрбанку» у крадіжці бренду.