Суд дозволив капітану судна «Норд» відвідувати Крим

20 Червня 2018, 09:57

Херсонський міський не продовжив заборону на виїзд до окупованого Криму капітану російського судна "Норд" Володимиру Горбенку, проте залишив його в Україні. Про це йдеться в ухвалі суду.

 

Прокурор просив у суду продовжити на 60 днів строк дії покладених на підозрюваного обов’язків, зокрема прибувати за першою вимогою до слідчого, прокурора, слідчого судді чи суду, а також не відвідувати анексований Крим. Суд відмовив прокурору, пояснивши, що, відповідно до Кримінально-процесуального кодексу України, прокурор може звертатися до суду з клопотанням про продовження запобіжного заходу в цілому, а не з окремим клопотанням про продовження обов’язків.

 

Таким чином, капітан "Норда" зможе відвідувати окупований Крим, де він мешкає.

 

Запобіжний захід, застосований до Горбенка, у вигляді застави та особисті зобов’язання повідомляти про місце свого перебування і з’являтися до слідчого  залишився незмінним.

 

 

Нагадаємо, 25 березня в Азовському морі Державна прикордонна служба України затримала судно під прапором Росії. 30 березня суд наклав арешт на кримське судно, а 31 березня правоохоронці оголосили про підозру капітану кримського судна "Норд", йому інкримінують порушення порядку в’їзду-виїзду на тимчасово окуповану територію України.

 

Херсонський суд обрав запобіжний захід капітану кримського судна "Норд", яке ходило під прапором РФ, у вигляді тримання під вартою до 31 травня з можливістю внесення застави 35 240 гривень. Пізніше, стало відомо, що за капітана російського судна "Норд" внесли заставу

 

Крім того, 8 квітня Держприкордонслужба України заявила, що представники Генерального консульства Росії намагалися вивезти команду "Норда" в Росію. 9 квітня стало відомо, що команда кримського судна вдруге намагалися покинути територію України.