Суд дозволив Януковичу виступити з останнім словом

19 Листопада 2018, 11:18

У понеділок, 19 листопада, Оболонський районний суд, розглядаючи справу про державну зраду екс-президента Віктора Януковича,  дав йому другу можливість виступити з останнім словом. Про це повідомляє кореспондент Тиждень.ua.

 

Під час судового засідання адвокати Януковича клопотали про перенесення суду, оскільки  напередодні він нібито отримав травму.

"У Віктора Федоровича травма коліна та хребта, що не дозволяє йому брати участь у судовому засіданні, для одужання йому знадобиться два-три тижні. Просимо оголосити перерву і дати Віктору Януковичу виступити в суді з останнім словом" – заявив адвокат Олександр Горошинський.

Водночас прокуратура виступила проти перенесення засідання, оскільки, за словами держобвинувачення, з медичної документації неможливо з'ясувати тяжкість травми екс-президента.

"У медичній довідці немає інформації ані про травму коліна, ані про травму хребта, також немає точного діагнозу. Віктор Федорович міг виступити перед судом навіть лежачи. Крім того, спеціальне судове провадження не передбачає останнього слова для підозрюваного, оскільки він перебуває в розшуку і продовжує ухилятись від участі у суді", – зазначив прокурор Руслан Кравченко. 

 

Окрім того, адвокати Януковича додатково просили про допит колишнього міністра енергетики Едуарда Ставицього. За їх словами словами, екс-чиновнику, який нині перебуває в Ізраїлі, нібито пропонували дати неправдиві свідчення у справі про держзраду в обмін на закриття проти нього всіх кримінальних проваджень.

 

Коментуючи це, прокуратура зазначила, що за весь час, поки триває розгляд провадження, ані Янукович, ані його адвокати не звертались до прокуратури з проханням дати свідчення у справі. 
Суд, заслухавши думку сторін, ухвалив перенести судове засідання на 5 грудня 2018 року.

 

"Хочу нагадати захисту, що у нас зараз в суді стадія останнього слова. Ми можемо повернутися до допиту свідків лише за умови, що обвинувачений в своєму останньому слові повідомить про нові, ще не досліджені судом, обставини злочину. Віктор Янукович може звертатися до суду сидячи,або якщо, не дай боже, його здоров'я не покращиться, навіть лежачи. Суд не розцінить це як неповагу, тим паче що подібна судова практика існує. Відтак в суді оголошується перерва до 5 грудня", – ухвалив головуючий суддя Владислав Дев'ятко.

 

Нагадаємо, 18 листопада адвокат колишнього президента повідомив, що Віктор Янукович не буде присутнім на останньому засіданні суду, так як перебуватиме у лікарні через отриману травму.

 

30 жовтня Оболонський районний суд Києва  завершив стадію дебатів у кримінально провадженні про державну зраду колишнього президента Віктора Януковича. 

 

Раніше повідомлялось,  що екс-президент України Віктор Янукович має виступити з останнім словом в Оболонському районному суді Києва по справі про держзраду 23 жовтня 2018 року.