Суд частково задовольнив позов Медведчука щодо книжки «Справа Василя Стуса»

Акценти
19 Жовтня 2020, 10:05

У понеділок, 19 жовтня, Дарницький районний суд Києва частково задовольнив позов народного депутата Віктора Медведчука проти видавництва Vivat і книжки історика Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса». Про це повідомило «Радіо Свобода».

 

 

Суд визнав «недостовірною і такою, що порушує особисті немайнові права Віктора Медведчука на повагу до честі й гідності, недоторканності й ділової репутації» інформацію, поширену в кількох розділах книжки «Справа Василя Стуса».

 

Також, суд зобов’язав Кіпіані і видавництво Vivat видалити з розділів книжки «Кримінальна справа №5. Книга життя і смерті Василя Стуса» та «Чи вбивав адвокат Медведчук поета Василя Стуса» інформацію про особу Медведчука.

 

«Заборонити Кіпіані і видавництву Vivat розповсюджувати надрукований тираж книжки «Справа Василя Стуса» і подальше його тиражування до усунення порушення особистого немайнового права Медведчука», – оголосила суддя.

 

Зазначається, що суд заборонив Кіпіані і Vivat використовувати і поширювати в ЗМІ інформацію, яка міститься в згаданих двох розділах і «надає можливість ідентифікувати Віктора Медведчука як персонажа, дійової особи без його згоди».

 

Також з Кіпіані та Vivat стягнули судовий зібр.

 

                                                                                                                        

Нагадаємо, Медведчук позивається до автора книжки «Справа Василя Стуса» Вахтанга Кіпіані, видавництва Vivat і книжкової фабрики «Юнісофт» та вимагає заборонити видання й розповсюдження книги «у будь-який спосіб на будь-якій території».

 

У книжці йдеться, зокрема, про судовий процес 1980-го року, під час якого Медведчук був адвокатом репресованого поета Василя Стуса. На думку Кіпіані, захисник поета не виконав свого обов’язку та був контрольований радянською системою.

92