Суд арештував підполковника СБУ, якого підозрюють у нападі на інкасаторів у Харкові

3 Серпня 2016, 07:52

Суд заарештував на два місяці підполковника СБУ, затриманого за підозрою в причетності до розбійного нападу на інкасаторський автомобіль "ПриватБанку", який відбувся 21 липня в Харківській області. Про це заявив адвокат підозрюваного Олександр Шадрін.

"Суд заарештував його на два місяці без можливості внесення застави і відсторонив його від займаної посади на такий же термін", – повідомив він.

За його словами, захист вже подав апеляцію на обидва визначення слідчого судді.

Адвокат стверджує, що під час затримання його підзахисного, обшуку та визначення запобіжного заходу був допущений ряд порушень.

"По-перше, його затримали в Києві без визначення слідчого судді, по ст.208 КПК України, однак вона допускає затримання або в момент злочину, або відразу після його скоєння, або, якщо потерпілий чи свідок вказали, що людина тільки що скоїла злочин. Нічого цього через 5 днів після нападу на інкасаторів не було. Також без визначення слідчого судді було проведено обшук", – зазначив він.

"По-друге, порушена підслідність. Справу стосовно підполковника СБУ повинна розслідувати військова прокуратура, а не поліція, як це відбувається в нашому випадку. Крім того, у визначенні слідчого судді по запобіжному заході немає посилань на докази, що підтверджують обгрунтованість підозри", – додав Шадрін.

Нагадаємо, пограбування сталося 21 липня на Харківщині, коли інкасаторський автомобіль зупинився біля одного з магазинів.

27 липня в СБУ повідомили про затримання підполковника спецслужби за підозрою в причетності до пограбування.