Суд арештував підозрюваних у спробі підпалу незаконної забудови УПЦ МП в Києві — нардеп

28 Січня 2018, 12:56

Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід у вигляді арешту на 60 діб із альтернативою внесення застави у розмірі 2,2 мільйонів гривень для Олексія Шемотюка та Олександра Горбаня, які підозрюються у спробі підпалити незаконну забудову УПЦ Московського патріархату поблизу фундаменту Десятинної церкви. Про це повідомив нардеп Ігор Луценко на своїй сторінці у Facebook.

 

Відповідне рішення, за словами нардепа, було прийнято у суботу ввечері суддею Левицькою.

 

"Для мене це дуже дивна поведінка судді Левицької. Бо прокуратура і міліція налаштовані не надто агресивно, просили лише домашній арешт. Тим не менш, суддя впаяла фактично тримання під вартою – бо такі суми для застави, без допомоги сторонніх, у підозрюваних навряд чи знайдуться", — пише народний депутат.

 

 

За його інформацією, обидва хлопці є архітекторами. Один з них воював у складі ЗСУ в аеророзвідці.

 

"За словами затриманих, вони намагалися привернути увагу до того, що територія Національного музею історії захоплена московськими церковниками. Поруч – фундамент Десятинної церкви, головного храму Київської Русі, котрий символічно хочуть застовпити за собою агенти ворожої держави", – додав Луценко.

 

При цьому на сайті Десятинного монастиря УПЦ МП також повідомляється про обрання запобіжного заходу двом обвинуваченим у підпалі.

 

"Незважаючи на дикість і жорстокість скоєного цими людьми злочину, ми молимося за них і просимо суд пом'якшити міру покарання. Сьогодні нашому адвокату на суді відмовили в слові, щоб донести нашу позицію про пом'якшення вироку. Ми будемо дотримуватися цієї позиції в апеляції", — запевняють представники церкви.

 

Зазначається, що про затримання двох чоловік за підпал монастиря 25 січня повідомляла київська поліція. За даними правоохоронців, подія трапилася вночі по вулиці Володимирській. Їх затримали у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. 

 

Нагадаємо, у Запоріжжі священик Московського патріархату відмовився відспівувати померлу дитину через те, що вона була охрещена священиком Київського патріархату. У зв'язку з цим країною прокотилася хвиля обурення і акції протесту. Згодом прокуратура Запорізької області порушила кримінальне провадження стосовно окремих священиків православної церкви Московського патріархату та громадської організації "Радомир" у зв’язку із розпалюванням релігійної ворожнечі. 

 

Читайте також: Відмовився відспівати дитину. Що відомо про скандал навколо УПЦ МП