Менш ніж за три місяці до виборів до Європарламенту, які заплановані на 23-26 травня 2019 року, президент Франції Еммануель Макрон презентував план дій з реформування Європейського Союзу. План Макрона у вівторок, 5 березня, оприлюднили щоденні видання 28 держав-членів Євросоюзу.
Зокрема французький президент висловився за створення "європейської агенції із захисту демократії".
За словами Макрона, експерти цієї організації мають захищати вибори у країнах ЄС від хакерських атак і спроб маніпуляцій. Президент Франції також заявив про необхідність заборони "фінансування європейських політичних партій іноземними державами".
Окрім того, політик запропонував низку ініціатив, що дозволять зміцнити ЄС. До них Макрон відніс пропозиції щодо реорганізації торговельної політики. Так, у стратегічних галузях пріоритет слід надавати європейським компаніям, вважає він. При цьому слід штрафувати або ж забороняти діяльність компаній, які "підривають стратегічні інтереси і ключові цінності" Європи, а саме екологічні стандарти, захист даних і податкову систему, додав президент Франції.
Крім того, Еммануель Макрон висловився на підтримку посилення захисту кордонів Шенгенської зони. У списку пропозицій – поява єдиної служби прикордонної охорони, а також відомства з питань надання притулку, яке діятиме в межах усього ЄС.
Як повідомлялося, 10 грудня 2018 року президент Франції Еммануель Макрон оголосив надзвичайне економічне становище в країні. Він наголосив, що з 2019 року мінімальний розмір оплати праці в Франції зросте на 100 євро. Крім того, Макрон зазначив, що французи, які працюють, отримають наприкінці 2018 року премію, яка не буде обкладатися податком. Також, за його словами, з 2019 року не будуть обкладатися податками і соцплатежами понаднормові години роботи. Своєю чергою, мітингувальники виступили із критикою заяв Макрона, назвавши їх "блефом". Демонстранти оголосили, що планують відновити акції.
18 листопада 2018 року у Франції у масових акціях протесту проти підвищення цін на дизельне паливо і бензин на вихідних взяли участь майже 300 тисяч осіб, які паралізували трафік навколо більш ніж 2 тисяч стратегічних об'єктів.
19 листопада 2018 рокуу МВС Франції заявили, що близько 300 протестувальників затримані, 157 з яких взяті під варту, внаслідок масових протестів.
Згодом глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан повідомив, що французькі правоохоронці розпочали розслідування щодо можливого втручання РФ у масові протести "жовтих жилетів".