Ступка склав повноваження президента Київського міжнародного кінофестивалю. Буде креативить

7 Грудня 2010, 18:25

Вже третій київський кінозабіг у2011 році пройде без президента Ступки.


Одна з причин його відходу з керівного складу фестивалю- це новий міжнародний проект Ступки, який найближчим часом буде вимагати від нього креативних і організаційних зусиль.


Що це за «історія» – поки що тримається у таємниці, яку обіцяли розкрити вже на початку новогороку.


Ступка подякував за спільну роботу творчому складу фестивалю, «адже за короткий час форуму вдалося стати дуже помітним і навіть привабливим для західних кінодіячів».


Київський міжнародний кінофестиваль вперше розцвів на берегах Дніпра у 2009 році. Вже тоді він став позиціонувати свою стратегію- у підтримці кіно, у розвитку творчих контактів, у взаємообміні ідеями між кінематографістами України та інших країн, а також у розвитку co-production на території України.


Фільмом-переможцем першого за рахунком фестивалю стала сербська стрічка «Турне» (режисер Горан Маркович). У другому забігу перемогла досить відома у світі картина-турецький «Бабай» (режисер Аталай Ташдікен). Цей фільм окрім Гран-прі відхопив ще й премію у 20 тисячдоларів.


Багато в чому завдяки бренду акції- імені Ступки- Київ у фестивальні дні відвідали: Едріан Броуді, Ольга Куриленко, Кері Хіроюкі Тагава, Станіслав Говорухін, Каспер Ван Дієн, Вадим Перельман, Армен Джигарханян, Отар Іоселіані,тощо. 


Організатори пропонують створити при фестивалі «формат» художньої ради, до якої можуть увійти деякі відомі кінематографісти.