У третьому епізоді подкасту Тижня «Михайловський про книги» Віталій Михайловський розповідає про:
- «Студії з історії міграції з сілезького рицарства до Польського Королівства». Інтерес до книжки авторства професора університету Сілезії Єжи Сперки підігріває доповнення до її назви – «особливо на Червону Русь у XIV-XV столітті». Певною мірою це історія сілезців, які прийшли на території майбутнього Руського воєводства. У книзі автор послідовно окреслює історію кількох знакових родин.
- «Транскультурні речі або спектр орієнталізму в ранньомодерній Польщі-Литві». Книга молодого дослідника Томаша Грусецького, опублікована видавництвом університету Манчестера у 2023 році. Тематика книжки поділена на чотири розділи. Загалом праця торкається історії XVI і лише трохи XVII століття.
- «Річ Посполита вчених. Встановлення українських студій і польсько-український діалог істориків в Сполучених Штатах Америки, 1939-1991». Один із фрагментів книги авторства Олександра Аврамчука – російська істеріографія на еміграції в Сполучених Штатах Америки перед 1939 роком. Цей розділ виразно показує, як російські емігранти спромоглися в американських університетах створити кафедри історії вивчення Росії, які пізніше стали кафедрами вивчення історії Радянського Союзу. Це важливий аспект для розуміння того, який довгий шлях треба пройти, щоб історія України й українці були окремо представлені у дискусіях інтелектуалів, а не розпливалися в морі величної російської історії.