«Обґрунтування підвищення плати за гуртожиток за нашими підрахунками майже в 2,5 рази немає. Адміністрація університету не пояснила студентам, чому таке підвищення необхідне», – зазначає Мовчан.
За його словами, 16 лютого голів студради зібрали в одному із корпусів університету і поставили перед фактом.
«Мовляв, завдання голів студради – донести цю інформацію до студентів та переконати їх в обґрунтованості такого підвищення. Зробити «адабрямс»», – коротко передає слова адміністрації університету Мовчан.
Натомість один із голів студради заявив, що їм самим не пояснили, чому підвищуватимуть ціни.
«Ми отримали калькуляцію, тобто перелік послуг, які будуть надаватися в гуртожитку, за які відповідно студенти будуть платити. Так, правда, адміністрація університету ніде не друкує цю інформацію. Інформацію, яку ми маємо, записали з їхніх вуст. Там є послуги, не всі, звісно, які не використовуються в гуртожитку. Наприклад, ремонт меблів. Проте всього переліку цих послуг адміністрація нам не надала», – зазначив студент.
Наразі активісти профспілки та голови студрад збирають підписи студентів проти підвищення плати за гуртожиток. Нині їх кількість сягає понад 1000.
«Університет витрачає 800 тисяч гривень на пожежну систему. Але ж вона не працює! Чиновники виділяють більше 15 мільйонів гривень на амортизацію та сантехніку. Мабуть, саме тому у нас розвалені туалети. Мільйони на ремонт м’яких меблів, який не проводять», – додає Мовчан.
Студенти також планують провести прес-конференцію, аби повідомити громадськості про цю проблему.
А 29 березня вони вийдуть на акцію протесту до «червоного» корпусу університету та вимагатимуть від адміністрації університету не збільшувати вартість гуртожитків та обов’язково провести публічне обговорення цієї теми.
Якщо адміністрація не зрозуміє студентів, вони погрожують спільним страйком з іншими університетами уже під будівлями вищих ешелонів влади.
Нагадаємо, 4 березня понад 300 студентів зібралися біля будівлі Верховної Ради у Києві, де виступав під час години запитань до уряду міністр освіти, науки, молоді та спорту Дмитро Табачник.
28 лютого, близько 300 студентів пікетували будівлю комітетів Верховної Ради, протестуючи проти ухвалення закону про вищу освіту.
Раніше Міністерство освіти заявляло, що цього року на 42% скорочує державне замовлення при вступі до вишів на основі повної загальної середньої освіти в порівнянні з 2010 роком. Пізніше Табачник зазначав, що скорочення стосуватиметься тільки непопулярних на ринку праці спеціальностей.
Окрім цього, студенти скаржилися на невиплату стипендій. Міністерство освіти і науки, молоді та спорту обіцяло повністю розрахуватися з ними до кінця першого кварталу 2011 року.