Студенти КПІ викликають Табачника на серйозну розмову

26 Жовтня 2011, 16:51

Мета протестувальників – домогтися чесної розмови з міністром Дмитром Табачником і передати йому резолюцію колективу, прийняту на мітингу.

Ще 20 жовтня студенти попереджали міністра, що якщо у них відберуть законне право вибирати ректора свого вузу, то вони будуть пікетувати Міністерство.

Сьогодні вони вирішили виконати свою обіцянку.

Тим часом, міністр освіти та науки Дмитро Табачник 26 жовтня повідомив, що міністерство має намір оголосити конкурс із заміщення посади ректора Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут» після 1 листопада.

«Контракт ректора КПІ (Михайла Згуровського) закінчується 1 листопада, і до цього дня включно він на роботі. І оголошувати конкурс на «живе місце», що не є вакантним, я не маю права, як і будь-який інший керівник», – сказав Табачник.

Він підкреслив, що конкурс буде оголошено, коли закінчиться контракт Згуровського.

Табачник заперечує інформацію, що Міносвіти нав'язує КПІ свого кандидата на посаду ректора. «Ніхто нікому нікого не збирається нав'язувати», – підкреслив Табачник.

З його слів, після того, як закінчиться контракт ректора, буде призначено виконуючого обов'язки ректора доти, поки конференція ВНЗ не проведе нові вибори із заміщення посади ректора.

Міністр зазначив, що діяльність Згуровського розглядалася на конференції трудового колективу і на засіданні експертної комісії, і єдине зауваження, яке йому пред'явили – недостатня ефективність аспірантури у ВНЗ.

«Якихось особливих кричущих зауважень у мене не було», – наголосив Табачник.

Водночас, він зазначив, що діяльність КПІ перевірялася Державною фінансовою інспекцією, однак Міносвіти поки ще не одержувало жодних матеріалів із цього приводу.

Крім того, серед зауважень до КПІ, а також інших технічних ВНЗ міністр назвав те, що вони не повинні займатися підготовкою невластивих їм фахівців.

Нагадаємо, колишній міністр освіти, голова Громадської ради освітян і науковців України і голова партії «Справедливість» Станіслав Ніколаєнко вважає ситуацію з відстороненням від посади ректора НТУУ «КПІ» Михайла Згуровського вибухонебезпечною.

«Якщо Міністерство освіти, науки, молоді та спорту спровокує конфлікт, то це піде на шкоду Україні, її міжнародному іміджу.

Згуровський – відома в усьому світі людина, член багатьох міжнародних організацій. Взагалі з КПІ не можна жартувати», – пояснив Ніколаєнко.

Читайте також: «Табачник приміряв білі капці»