Бойовики абсолютно безпідставно звинуватили сили АТО у провокативних обстрілах. Про це йдеться у повідомленні української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін, яке розмістив прес-центр штабу АТО.
«Намагаючись наввипередки поділитись цією «новиною» вони подали факти, що суперечили один одному і не давали чіткої відповіді про те хто, чим і звідки стріляв. Згодом, очевидно, усвідомивши помилки тексти на ресурсах почали коригуватися, а фото з місця події були замінені на інші, оскільки, навіть на перший погляд, версії тріщали по швам. Отож, перше «джерело» о 08:30 год. написало – 04 липня, 22:15 год., 15 «прильотів» 120 мм мін. Натомість, друге о 08:57 год. подає цей факт наступним чином – 04 липня, 22.00 год. обстріл Куйбишевського району з артилерійських систем калібру 122 мм. При цьому, в одному випадку вказується напрямок обстрілу з населеного пункту Северноє, в іншому – просто з північно-західного напрямку», – йдеться у повідомленні.
Також повідомляється, що ввечері 4 липня чергова зміна російської сторони СЦКК поінформувала українську сторону про те, що Куйбишевський район Донецька було обстріляно з артилерійських систем калібру 122 мм району (15 вибухів).
«Виходить, що двоє осіб залишилися живим після прямого влучання в автобус артилерійського снаряду калібром 122 мм. Тобто, потужний боєприпас, що здатен знищувати броньовану техніку зміг заледве пробити дах автобусу. На фото поширених в ЗМІ окупованого Донецька, ми бачимо зовсім інше – автобус, що ймовірно спокійно стояв на вулиці Степаненко, поблизу будинку №20 було уражено вертикальним прильотом. При цьому особи, які були поблизу, одразу ж поширили в соціальних мережах фото з хвостовиком від міни 82-мм міномету, що був виявлений на місці події», – зазначили в СЦКК.
Спостерігачі проаналізували отримані фотоматеріали і зробили кілька важливих висновків.
«Від населеного пункту Севєрное до місця події навпрошки – близько 10,5 кілометрів. Беззаперечно, для ствольної артилерії це робоча дистанція стрільби, а от для 82 мм мінометів – ні.
Ураження автобусу відбулось ледь не вертикально і саме міною 82 мм калібру (дальність стрільби 82 мм міномету із далекобійним снарядом становить лише 3 922 метрів, в той час як найближчі українські позиції в н.п. Піски знаходять на відстані понад 5 км).
Версія про ураження автобусу 122 мм снарядом абсурдна оскільки його потужності вистачило б для того, щоб розтрощити аби транспортний засіб на дрібні шматки. В «дивовижний порятунок» двох мешканців, які були на той час, нібито в маршрутці, і виявились лише пораненими також не віриться. Перебуваючи в сантиметрах від епіцентру вибуху такого типу боєприпасу шансів не те що вижити, але – будемо реалістами – шансів на те, що принамні тіло зможуть знайти при такому ураженні фактично немає», – йдеться у повідомленні.
Крім того, наголошується, що хвостовик 82 мм міни, що залишився на місці події і який задокументували місцеві мешканці, та кут ураження вказує на те, що відстань з якої було проведено чергову криваву провокацію становить близько 2 км.
«А враховуючи напрямки обстрілу вказані в «джерелах» є всі підстави стверджувати, що обстріл вівся якраз з північно-західних околиць окупованого Донецька, де бойовики зосередили не одну мінометну установку. Українська сторона СЦКК, в черговий раз наголошує на тому, що члени незаконних збройних формувань ОРДЛО у своєму прагненні скомпрометувати сили АТО йдуть на будь-які злочинні дії. Як ми вже неодноразово повідомляли задля цього вони обстрілюють поліклініки, дитячі садки, прикриваються цивільними мешканцями і, навіть, спостерігачами СММ ОБСЄ», – наголосили в СЦКК.
Нагадаємо, раніше штаб АТО заявив, що інформація, поширена в соціальних мережах та на інтернет-виданнях так званої "ДНР" про начебто обстріл українськими військовими Куйбишевського району Донецька, та поранення двох мирних жителів, не відповідає дійсності.