СЦКК прокоментував інформацію про спроби захоплення транспортної розв’язки під Ясинуватою

9 Березня 2016, 18:51

Інформаційна істерія довкола Ясинуватської транспортної розв'язки – цинічна спроба окозамилювання фактів грубого порушення Мінських домовленостей з боку бойовиків. Про це йдеться у повідомленні української сторони СЦКК, яку поширив прес-центр штабу АТО.

«За останні декілька днів відбулося відчутне загострення ситуації поблизу східних околиць Авдіївки. Бойовики НЗФ із декількох напрямків обстрілюють позиції сил АТО, які обороняють цей населений пункт. За даними української сторони СЦКК, починаючи з 5 березня позиції Збройних Сил України у цьому районі 74 рази піддавалися обстрілам з боку незаконних збройних формувань. За цей період бойовики випустили по силам АТО щонайменше 57 снарядів із артилерійських систем калібру 122 мм, 50 мін калібру 120 мм, 201 міна калібру 82мм та здійснили 30 танкових пострілів. Такі факти застосування по позиціях українських військових озброєння, яке давно мало бути відведеним, здійснювалося під істеричні інформаційні закиди підконтрольних їм ЗМІ про нібито спроби захоплення підрозділами ЗС України транспортної розв’язки між Донецьком і Горлівкою», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: У Штабі АТО прокоментували інформацію про наступ українських сил під Ясинуватою

Українська сторона СЦКК наголосила на тому, що обстріли з важкого озброєння з боку бойовиків здійснювалися з метою захоплення ними промислової зони у районі Авдіївки.

«А інформаційний психоз мав би послужити у подальшому для виправдання завчасно спланованих підступних дій захоплення бойовиками НЗФ ОДРО важливих об’єктів інфраструктури поблизу цього населеного пункту, які у подальшому мали б впливати на формування суспільно-політичної обстановки у цьому районі. Крім того, інформаційна істерія довкола Ясинуватської транспортної розв’язки – цинічна спроба бойовиків НЗФ замилити очі на факти грубого порушення Мінських домовленостей із застосуванням ними важкого озброєння», – наголосили в СЦКК.

Також повідомляється, що після подібних інформаційних провокацій бойовики здійснюють обстріли не лише позицій сил АТО, але й відкривають вогонь по житлових кварталах населених пунктів, де проживає цивільне населення, по обидва боки лінії зіткнення, а усю вину за це намагаються перекласти на сили АТО.

Дивіться також: Українські військові відбили напад бойовиків на Луганщині – карта АТО