Стрілянина в Княжичах. Суд поновив на посаді начальника карного розшуку поліції Києва

28 Грудня 2017, 18:48

Окружний адміністративний суд Києва поновив на посаді колишнього начальника карного розшуку Головного управління Національної поліції в Києві Леоніда Куряту, звільненого через причетність до стрілянини в Княжичах Київської області. Про це йдеться в рішенні суду.

У своєму позові Курята стверджував про безпідставність свого звільнення 27 січня 2017 року зв'язку з відсутністю в його діях ознак дисциплінарного проступку. Позивач також зазначив, що вважає незаконним службове розслідування за фактом стрілянини в Княжичах.

Розглянувши справу, суд дійшов до висновку про часткову обґрунтованість позовних вимог.

Суд зазначив, що, згідно з планом проведення поліцейської операції в Княжичах, Курята не був призначений старшим групи правоохоронців або старшим з проведення всієї операції.

"Як зазначив сам позивач, він вважав своїм обов'язком взяти участь у запланованих і затверджених начальником ГУ слідчо-розшукових заходах, в яких передбачалася участь його безпосередніх підлеглих Управління кримінальної розвідки, про відповідне кримінальне провадження йому стало відомо в ході оперативних нарад у начальника ГУ НП в Києві Крищенка А.Є. ", – йдеться у постанові.

Суд вирішив, що Курята не був уповноважений здійснювати контроль за діями поліцейських в Княжичах і визнав незаконним рішення Нацполіції про проведення службового розслідування, а також визнав незаконним і скасував наказ про звільнення Куряти.

Таким чином суд ухвалив негайно поновити його на посаді начальника карного розшуку поліції Києва. Нацполіція також зобов'язана виплатити підозрюваному 104 тисячі гривень заробітної плати за час вимушеного прогулу.

Читайте також: Керівникам спецоперації в Княжичах можуть пред'явити статтю "умисне вбивство" – Луценко

Як повідомлялося, в листопаді Окружний адміністративний суд Києва поновив на посаді командира взводу поліції охорони, якого звільнили за причетність до стрілянини в Княжичах в Київській області у грудні 2016 року.

Нагадаємо, у ніч на 4 грудня 2016 року в селищі Княжичі Броварського району на Київщині під час спецоперації сталася стрілянина між працівниками поліції та ДСО, які мали затримати озброєну банду, п'ятеро правоохоронців загинули: Віталій Валецький, Юліан Рудько, Олександр Маніца, Євген Куртєв, Сергій Орлов. ГПУ повідомила, що працівники КОРД (Корпус оперативно-раптової дії Національної поліції України) почав першим стріляти по працівниках поліції охорони.