«Зараз режим сирійського президента Башара Асада забезпечується Росією через легальний ринок зброї. В той же час, його підтримує Іран, але з тих пір як Резолюція 1747, прийнята в рамках ООН, заборонила державі експортувати зброю, ці трансакції вважаються нелегальними та відбуваються на чорному ринку зброї. Подібним чином, постачання іранської та сирійської зброї союзникам режиму Асада – представника “Хізбалли” слід розглядати як незаконне, відповідно до резолюції 1701», – пише Stratfor.
Забезпечення противників режиму Асада також відбувається нелегально: «Повстанські групи у Сирії досить роздрібнені. Потоки зброї, що прямують до них, як і кількість замовників цієї зброї, відображають цю роздрібненість. Сьогодні Сполучені Штати та країни ЄС опираються прямому забезпеченню повстанців озброєнням, однак незаконні спроби сприяти потоку зброї до рук повстанців від інших партій продовжуються понад рік».
«Одне з завдань, яке переслідували Сполучені Штати у Бенгазі (Лівія) полягало у підтримці постачання лівійської зброї сирійським повстанцям. З американської точки зору, передача озброєння до Сирії не лише допомагає повстанцям, але й заважає її потраплянню до рук військових регіону», – зазначає Stratfor.
Та все ж, це не виправдовує дії держави: «Незважаючи на те, що до процесу передачі озброєння з Лівії до Сирії залучені американський та турецький уряди, їх дії формують нелегальний канал ринку».