Стратегія нацбезпеки РФ-2016: Україну назвали «осередком нестабільності»

31 Грудня 2015, 18:05

Глибока соціально-економічна криза перетворює Україну на довгострокове вогнище нестабільності біля російських кордонів. Про це йдеться в стратегії національної безпеки Росії, затвердженій в четвер президентом РФ Владіміром Путіним.

«Позиція Заходу, спрямована на протидію інтеграційним процесам і створення вогнищ напруженості в Євразійському регіоні, робить негативний вплив на реалізацію російських національних інтересів. Підтримка США і Європейським Союзом антиконституційного державного перевороту в Україні призвела до глибокого розколу в українському суспільстві та виникнення збройного конфлікту», – йдеться в документі, розміщеному на офіційному інтернет-порталі правової інформації РФ.

У документі наголошується, що зміцнення «крайньої правої націоналістичної ідеології, спрямоване на формування образу ворога в особі Росії, неприкрита ставка на силове вирішення внутрішньодержавних протиріч, глибока соціально-економічна криза перетворюють Україну на довгостроковий осередок нестабільності в Європі і безпосередньо біля кордонів Росії».

Нагадаємо, Владімір Путін оформив призупинення з 1 січня 2016 року договору про зону вільної торгівлі з Україною, зробивши виняток для експортного мита на газ.