Страта шиїтського проповідника у Саудівській Аравії викликала масові протести населення та іноземних урядів

2 Січня 2016, 20:50

У місті Ель-Катіф, що у саудівській Аравії понад тисяча людей вийшли на протест, незважаючи на заборону масових акцій, після страти Німра ан-Німра – шиїтського богослова, звинуваченого у тероризмі. Про це повідомили у BBC.

Згідно з повідомленням, у натовпі лунають заклики до розправи з королівською родиною Саудівської Аравії.

Лідер іракських шиїтів Муктада ас-Садр, за повідомленням Reuters, закликав мешканців Іраку, Саудівської Аравії та інших країн Перської затоки вийти на вулиці на знак протесту проти страти ан-Німра. Мирні протести шиїтів, за його словами, допоможуть у майбутньому впоратися з «державним тероризмом». Ас-Садр також закликав владу Іраку відмовитися від відкриття посольства Саудівської Аравії, яке почало роботи на тижні після перерви у 25 років.

Іран – найбільша країна з переважаючим шиїтським населенням – викликав саудівського повіреного в справах в Тегерані, щоб пред'явити йому офіційний протест через страту.

«Замість того, щоб боротися із терористами, які загрожують регіону та цілому світу, в Саудівській Аравії страчують таких людей, як Німра», – заявив речник зовнішньополітичного відомства Ірану Джабер Ансарі. Він додав, що політика Саудівськовї Аравії є безвідповідальною.

Міністерство закордонних справ Німеччини назвало смертну кару нелюдською формою покарання, а також підкреслило небезпеку страти проповідника ан-Німра. «Страта Німра ан-Німра посилює наше занепокоєння наростанням напруженості та поглибленням розколу в регіоні», – зацитувало представника міністерства інформагентство Reuters.

Ан-Німра стратили сьогодні, 2 січня разом з іншими 46 засудженими за тероризм.