Столичний Будинок профспілок можуть знести — Кличко

14 Грудня 2014, 17:21

Будинок профспілок у Києві є настільки пошкодженим, що його потрібно зносити і будувати новий. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко в ефірі радіо «Свобода». 

«Зараз ми це вирішуємо. Є попередні дослідження, за якими цей будинок є настільки пошкодженим, що його потрібно зносити і будувати новий. Тобто, конструкції настільки пошкоджені пожежею і небезпечно відновлювати. Загалом це питання до експертів. Якщо зносити, то буде конкурс стосовно нової будівлі», – повідомив Кличко, відповідаючи на запитання стосовно подальшої долі Будинку профспілок, який згорів під час акцій протесту в центрі Києва.

За словами мера, наразі питання з приводу майбутнього будинку обговорюється із профспілками, але оскільки для його вирішення потрібні кошти, яких у столичної влади не достатньо, обговорення не прискорюється. 

Стосовно реконструкції Центрального універмагу на Хрещатику Кличко повідомив, що, за наявними розрахунками, ЦУМ відкриють після реконструкції через два роки.

Як відомо, у лютому цього року сутички протестувальників із силовиками переросли в озброєне протистояння, під час якого в центрі Києва загинули більше ста людей. Столичний Будинок профспілок, розташований на Майдані Незалежності, використовувався активістами як штаб Національного спротиву. Під час штурму Майдану в ніч із 18 на 19 лютого силовики підпалили Будинок профспілок, щоб протестувальники залишили будівлю.

Наприкінці вересня голова Федерації профспілок України Григорій Осовий розповідав, що в Будинку профспілок триває робота з очищення несучих конструкцій і вивезення сміття. За його словами, обстеження будівлі планується провести в жовтні, після чого буде проведено конкурс для залучення інвестора і підрядної організації для відновлення об`єкту. Голова ФПУ також наголосив, що поки що в планах федерації відновлення Будинку профспілок у тому вигляді, в якому він був до пожежі. За його оцінками, відновлення об`єкту обійдеться приблизно в 60 млн. грн.