Пшеничний наголосив, що дамба Київської ГЕС спроможна витримати не лише весняну повінь, а й будь-які ускладнення погодних умов.
«Під час реконструкції Київської ГЕС у 2002 році була запроваджена система автоматизованого контролю безпеки гідротехнічних споруд. Це дозволяє за допомогою автоматизованої контрольно-вимірювальної апаратури контролювати стан гідротехнічних споруд. Система контролю охоплює правобережну та лівобережну греблі загальною довжиною понад 50 км та будівлю ГЕС. Ми щоденно отримуємо інформацію про технічний стан ГЕС, тому я запевняю, що чутки про можливий прорив дамби – безпідставні», – сказав Пшеничний.
Він розповів, що відповідно до вимог нормативного акту, що регулює питання безпеки гідротехнічних споруд електростанцій, міжвідомча комісія кожні 5 років проводить обстеження стану Київської ГЕС.
«За результатами останнього обстеження, встановлено, що гідротехнічні споруди знаходяться у працездатному стані і спроможні витримувати навантаження в проектних режимах, які, зокрема, передбачають стабільне функціонування дамби Київської ГЕС при ускладненні погодних та гідрометеорологічних умов», – зауважив Пшеничний.
Як відомо, сьогодні у газеті "Сегодня" з'явилася інформація про те, що київська влада боїться, що може прорвати дамбу і навіть вже готується до евакуації людей з територій, які може затопити. "Там (на Київській ГЕС) серйозна проблема – це лід, товщина якого сягає півметра. Коли лід почне танути й рухатися, дамба може не витримати", цитувало видання Пшеничного.