Столична міліція запевняє, що «Беркут» обшукав Сича, бо побачив пакет з грошима

15 Грудня 2010, 18:00

Про це йде мова у повідомленні прес-служби ГУ МВС України в місті Києві, текст якого є у розпорядженні Тижня.


Наводимо текст повідомлення прес-служби без змін:


«…З пояснень бійців групи швидкого реагування, які несли патрулювання на території Дарницького району столиці, о 19.30 на проспекті Бажана, 12  біля одного з офісних приміщень вони помітили двох чоловіків, які стояли поруч з автомобілем.  Один з них, побачивши патруль «Беркута», намагався щось  заховати в салон автівки. Працівники міліції звернули на це увагу.


Двоє бійців спецпідрозділу підійшли до чоловіків, представилися і попросили пред’явити документи, діючи на підставі статті 2 Закону України «Про міліцію» та керуючись статтями 124, 125 Статуту Патрульно-постової служби міліції України. Однак документів правоохоронцям не надали. В одного з незнайомців працівники «Беркуту» побачили в руках поліетиленовий прозорий пакет для сміття, через який виднілися грошові купюри. Міліціонери запитали, що це за гроші і кому належать? На що почули відповідь від чоловіка, який представився журналістом Віталієм Сичем, що в пакеті 28 тисяч гривень і гроші належать йому. Правоохоронці запитали чи не боїться журналіст з такою сумою ходити в вечірній час по місту. Аби переконатися, що нічого протизаконного не відбувається, бійці «Беркуту» попросили Віталія Сича відкрити автомобіль для огляду. На що останній відповів, що це автівка його сестри і зателефонував їй. Через деякий час до правоохоронців дійсно підійшла жінка, назвалася сестрою Віталія Сича, відімкнула автомобіль. Працівники «Беркуту» перевірили багажне відділення та оглянули салон автівки. Не виявивши нічого підозрілого, міліціонери принесли свої вибачення за те, що потурбували його, попрощалися і поїхали далі за маршрутом. Перевірка, яка зараз триває в ГУМВС України в м.Києві жодних порушень в діях правоохоронців не встановила. Водночас повідомляємо, що працівники полку міліції особливого призначення «Беркут» не лише виконують завдання по затриманню озброєних груп злочинців, а й щоденно несуть службу з охорони громадського порядку в місті Києві».


Нагадаємо, бійці «Беркуту» 13 грудня перевірили документи і обшукали головного редактора журналу «Кореспондент» Віталія Сича.