Столтенберг закликав Росію звільнити українських моряків та кораблі

26 Листопада 2018, 20:02

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг закликав Російську Федерацію звільнити кораблі і моряків українських військово-морських сил. Про це повідомляє  Reuters у понеділок, 26 листопада.

 

Він також наголосив, що ніяких виправдань діям Москви немає.

 

"Немає ніяких підстав для застосування військової сили проти українських кораблів і військово-морського персоналу, тому ми закликаємо Росію негайно звільнити українських моряків і кораблі, які вона захопила", – повідомив генсек.

 

Столтенберг додав, що всі союзники висловили повну підтримку територіальної цілісності і суверенітету України.

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі захоплені спецназом РФ. 

 

У неділю станом на 22:00 через російську агресію в Азовському морі поранено шість українських військовослужбовців. За оперативною інформацією захоплено мбак "Бердянсь" і рбк "Яни Капу", які буксируються. Мбак "Нікополь" заблокований та слідує у супроводі окупантів.