Столтенберг: Росія перешкоджає спостереженню НАТО за навчаннями “Захід-2017”

26 Серпня 2017, 14:56

Генсек НАТО Єнс Столтенбер заявив, що Росія перешкоджає належному міжнародному спостереженню за масштабними військовими навчаннями "Захід-2017". Про це повідомляє The Wall Street Journal.

"Ми закликаємо Росію повною мірою виконувати міжнародні зобов’язання. Це важливо тому, що зі збільшенням військової активності біля наших кордонів ми потребуємо більшої прозорості, передбачуваності і звісно ж потребуємо запобігання інцидентам, а якщо вони вже трапилися, то запобігання їх виходу з під контролю" – заявив генсек НАТО.

У вересні Росія надішле війська у Білорусь для проведення навчань "Захід-2017", надавши лише двом спостерігачам НАТО обмежений доступ. У НАТО це називають порушенням міжнародних угод.

Віденський документ передбачає участь сторін у спостереженні за військовими навчаннями одна одної. Зазвичай НАТО запрошує російських спостерігачів на свої навчання, надаючи їм право спостерігати протягом кількох тижнів. У випадку навчань "Захід"  Росія запросила спостерігачів лише у так званий "день відвідувача", Білорусь у свою чергу дозволила п’ять "днів відвідувача", однак пересування спостерігачів у ці дні буде обмежене.

"Нинішня Росія пропонує менший доступ і прозорість, ніж Радянський союз в останні роки холодної війни" – сказав Ян Лессер, директор брюссельського офісу "Фонду Маршалла".

Нагадаємо, російсько-білоруські військові навчання "Захід-2017" заплановані на 14-20 вересня 2017 року, оголошена участь до 13 тисяч військових. Попередні аналогічні навчання проводилися у вересні 2013 року, ще до початку російської агресії в Криму і на Донбасі. Міністр оборони України Степан Полторак не виключає можливості провокацій з боку Російської Федерації під час цих навчань. У НАТО заявили, що російські військові навчання у Білорусі можуть виявитися "троянським конем", зазначивши, що під виглядом навчань Росія може залишити там завезену військову техніку.

Українська сторона відправить у Білорусь двох верифікаторів  для спостереження з навчаннями.