«Я знаю, що такі плани існують. Тепер вони підсилюються резолюцією Парламентської асамблеї Ради Європи. По-перше, вони можуть знизити прохідний бар’єр. Ми знаємо, що опозиція й так важко домовляється, а коли бар’єр знизять це може стимулювати малі партії самостійно йти на вибори», – сказав народний депутат.
По-друге, за інформацією депутата, у парламентської більшості є велике бажання змінити порядок нарізки округів. Ще одна норма, яка може бути переглянута до парламентських виборів – порядок формування виборчих комісій. Ці та інші можливі зміни, на думку депутата, буде спрямовано на розширення можливостей для фальсифікацій.
«Діючий закон в мажоритарній частині, насправді, дає можливість опозиційним кандидатам вигравати вибори. Так в законі немає права зняти кандидата з округу, а в тих проектах, які влада вносила раніше, була можливість за рішенням суду будь-якого кандидата на будь-якому етапі зняти з виборів за два порушення. Якби ця норма збереглася, можете собі уявити, скільки опозиційних кандидатів на мажоритарних округах дійшли б до дня голосування. Тому зараз у влади є така спокуса – поміняти виборчий закон. Чи їм це вдасться – побачимо. Думаю, Європа все-таки спостерігає за процесами в українськими парламенті й спроби поміняти закон будуть серйозно розкритиковані з боку європейської спільноти», – підвів підсумок Тарас Стецьків.
Нагадаємо, 17 листопада 2011 року Верховна Рада ввела пропорційно-мажоритарну виборчу систему на парламентських виборах з підвищенням прохідного бар'єра до 5 % і без участі у виборах блоків.
Проведення виборів заплановано на жовтень 2012 року.