Стерненка намагалися облити невідомою речовиною під судом в Одесі

31 Серпня 2020, 13:58

На активіста Сергія Стерненка напали під Приморським судом в Одесі. Двоє хлопців намагалися облити його невідомою речовиною з пляшки. Про це повідомив його адвокат Масі Найєм та сам Стерненко.

   

Адвокат Найєм зазначив, що перед судовим засіданням, яке мало розпочатися о 13:00, на Стерненка здійснили напад. Стерненко неушкоджений, він пішов на судове засідання.

 

"Так, на мене намагались напасти і чимось облити прямо на вході до суду перед засіданням по сфабрикованій проти мене справі. Перед першим же засіданням. Але все гаразд… Ймовірність нападів в Одесі це була якраз одна із підстав чому ми у Верховному Суді просили відправити справу слухати в Київ", – зазначив Стерненко.

 

Нагадаємо, що 25 вересня Верховний суд відмовив активісту Сергію Стерненку у задоволенні клопотання про зміну підсудності та визначив, що  справа буде слухатись у Приморському суді Одеси.

 

Зазначимо, що Стерненка підозрюють у скоєнні умисного вбивства. 24 травня 2018 року невідомі скоїли напад на Стерненка, один із нападників загинув. Медики доставили активіста до операційної. За його словами, нападників було двоє. Один втік, інший – отримав від Стерненка смертельний удар ножем.

 

Прокуратура впродовж двох років не вбачала у діях хлопця під час третього нападу злочину, допоки у березні 2020-го на посаду генпрокурора не прийшла Ірина Венедіктова, яка заявила, що підозра Стерненкові буде: або за умисне убивство, або за умисне убивство при перевищенні меж необхідної самооборони. Згодом активіст отримав три повістки до Служби безпеки: дві заднім числом і ще одну – на 18 травня. 

 

18 травня Стерненко повідомив, що залишається в статусі потерпілого у справі про смерть його нападника. 11 червня йому в СБУ оголосили підозру про умисне вбивство та незаконне носіння холодної зброї.

 

15 червня Шевченківський райсуд Києва відправив його під домашній арешт до 13 серпня. Водночас, 7 серпня Стерненку обрали запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту до 21 вересня.