Стефанішина заявила, що перегляду умов безвізу на порядку денному немає

30 Жовтня 2020, 16:59

Наразі питання щодо перегляду безвізового режиму України з ЄС на порядку денному немає. Про це повідомила міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина журналістам, передає «Укрінформ» у п’ятницю, 30 жовтня.

 

Зазначається, що питання боротьби з корупцією і ефективних механізмів були частиною переговорів щодо отримання Україною безвізового режиму. Однак, ЄС має спеціальний механізм, на випадок, коли країна відступає від дотримання вимог. Європейська комісія може ініціювати такі процедури.

 

«Водночас, рішучі кроки, продемонстровані українською владою, зокрема, засідання РНБО і публічна позиція фактично ключових гравців у владі – президента, уряду і парламенту, свідчать про те, що Україна налаштована продовжувати ці реформи і наразі питання щодо перегляду умов безвізу не є на порядку денному», – сказала Стефанішина.

 

У той же час Стефанішина повідомила, що через рішення КС під питанням не лише функціонування безвізового режиму, але також міжнародна фінансова допомога усіх міжнародних партнерів.

 

«Йому (рішенню КС – Ред.) передували ще низка рішень по антикорупційних інституціях, і на розгляді КС ще є рішення, зокрема, по антикорупційному суду, законодавству про мову», – додала вона.

 

Повідомляється, що поряд з політичними рішеннями, політико-правовими пропозиціями, які вже були внесені президентом у парламент, триватиме робота щодо напрацювання змін до законодавства.

 

«Президент своїм указом створив також комісію з питань правової реформи, де функціонуватиме антикорупційна рада і разом з міжнародними партнерами там будуть напрацьовуватись пропозиції, які забезпечать незворотність реформ у сфері боротьби з корупцією», – зауважила Стефанішина.

 

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд України  – за поданням 47 народних депутатів – визнав неконституційною кримінальну відповідальність за неправдиві дані в деклараціях та скасував низку повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції. Внаслідок цього рішення НАЗК закрило реєстр е-декларацій. Також, тепер неможливо призначити обраних осіб на посади в органах місцевого самоврядування після місцевих виборів – оскільки НАЗК не може провести необхідної спеціальної перевірки.

 

Крім того, стало відомо, що рішення КСУ бентежать ЄС і можуть стати підставою для призупинення безвізу.

 

29 жовтня Кабмін ухвалив розпорядження, яким зобов'язав НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру декларацій чиновників та забезпечити механізм їхньої спецперевірки. Також, президент Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт №4288 «Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства», згідно з яким припиняються повноваження складу КСУ.

читати ще

показати ще