Стефанішина відповіла, чи можуть у ЄС обмежити безвізові подорожі для українців

15 Червня 2020, 16:33

Обмеження на подорожі до країн Європейського Союзу пов’язані із заходами запобігання пандемії, а не з наявністю або відсутністю безвізу. Про це сказала нова віце-прем’єр-міністерка з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в інтерв’ю "Європейській правді".

 

"Це тимчасові обмеження, які діють не лише стосовно України, а стосовно тих країн, з якими у ЄС є як безвізовий, так і візовий режим. Вони не впливають на оцінку виконання Україною критеріїв безвізу", – зазначила вона. 

 

Вона додала, що в інституціях, які займаються цим питанням, можливе обмеження безвізу з Україною ніколи не обговорювалося. 

 

"11 червня Єврокомісія ухвалила рекомендації щодо послаблення обмежень на подорожі на території ЄС. Там також немає жодних положень, які б суміщали обмеження, пов’язані з пандемією, і політичний дискурс щодо безвізу. Тому це не є предметом діалогу", – заявила Стефанішина. 

 

За її словами, по мірі того, як Україна демонструватиме ефективність карантинних заходів, дипломати зможуть бути наполегливішими щодо відкриття сполучення або повернення до оригінальних умов безвізу.

 

Зазначимо, з 15 червня Україна частково відновила міжнародне авіасполучення. Українці вже можуть відвідати США, Албанію, Велику Британію та Туреччину.