"Зараз ми підрахували близько 50 тис. осіб. Ми хочемо створити центральний реєстр, щоб ця кількість не збільшувалася у геометричній прогресії, як це було колись з чорнобильцями", – сказав Дерев'янко.
За його словами, статус надаватиме спеціально створена комісія, яка працюватиме у рамках новоствореної служби з питань ветеранів війни і учасників антитерористичної операції. Для отримання статусу учасника АТО, необхідно буде пред'явити довідку про участь в антитерористичній операції і пройти комісію.
Окрім того, учасниками АТО визнають не лише безпосередньо військових, а й волонтерів, а також тих людей, які виконували роботи із забезпечення АТО.
"Не має значення, це миротворчий батальйон чи батальйон МВС. У нас зараз у зоні АТО 44 батальйони, і більшість з них – це добровольчі батальйони. Тому учасник АТО – не лише військовий", – сказав Дерев'янко.
Нагадаємо, 16 липня президент Петро Порошенко надав статус учасника бойових дій усім, хто задіяний в АТО.
Також повідомлялося, що Кабмін ліквідував Держслужбу з питань інвалідів та ветеранів та поклав її повноваження та функції на Держслужбу у справах ветеранів війни та учасників АТО та на Міністерство соціальної політики.