Черговий епізод подкасту Тижня «Михайловський про книги» присвячений порівнянню. Віталій Михайловський розповідає про книжки:
- «Стара німецька імперія та Річ Посполита обох народів. 1500-1806». Книга авторства двох істориків: дослідника політичних процесів ранньомодерної Речі Посполитої і ранньомодерної Священної Римської імперії Ганса Юрґена Бьомельбурґа та польського історика Едмунда Кізіка, який спеціалізується на історії Балтійського регіону ранньомодерного періоду.
- «Втрачена Батьківщина. Європейці між імперією та національними державами у 1867-1939 роках». У книзі авторка спробувала порівняти величезну кількість людей з тією кількістю ідей, які функціонували у політичному середовищі Центральної Східної Європи між 1867 роком – часом утворення Австро-Угорської імперії внаслідок політичного компромісу, який склався у володіннях Габсбургів, і 1939 роком, тобто початком Другої світової війни.
- «Про свободу». Книга авторства американського історика сучасності Тімоті Снайдера складається з п’яти розділів, де йдеться про повсякденні проблеми і виклики для США як у внутрішній, так і зовнішній політиці сучасності. Разом з тим, ці ідеї переплітаються з особистою біографією і життєвим досвідом дорослішання Тімоті Снайдера спочатку як людини, а потім як професійного дослідника, який займається тематикою Центрально-Східної Європи.