Standard & Poor’s знизило суверенний рейтинг Великої Британії

27 Червня 2016, 23:32

Рейтингове агентство S&P знизило 27 червня довгостроковий суверенний кредитний рейтинг Великої Британії з вищого AAA до AA — тобто відразу на два пункти.

Прогноз по рейтингу агентство залишило «негативним», що залишає можливість для подальшого його зниження. Разом із суверенним рейтингом S&P знизило і довгостроковий рейтинг Банку Англії — з AAA до AA. Короткостроковий суверенний рейтинг Великої Британії збережений на рівні A-1+.

Основною причиною різкого зниження кредитного рейтингу агентство назвало національний референдум минулого тижня, за підсумками якого британці висловилися за вихід з Євросоюзу.

«На нашу думку, це стало доленосною подією, яка призведе до менш передбачуваних, менш стабільних і менш ефективних політичних рішень в країні. Ми переглянули наш погляд на організаційний стан Великої Британії і більше не вважаємо це їх перевагою», — йдеться в заяві S&P.

«Негативний» прогноз агентство пояснює збільшенням ризиків для економіки і бюджету, а також для ролі британського фунта як важливої резервної валюти. Крім фінансово-економічних викликів, S&P відзначає і політичні: наприклад, загрозу нового референдуму про незалежність Шотландії. Більшість шотландців, на відміну від англійців, висловилися проти виходу з Євросоюзу.

Нагадаємо, під час референдуму 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit), що спровокувало підвищену волатильність на світових фінансових ринках. У п'ятницю прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон оголосив про свою майбутню відставку в зв'язку з результатами референдуму. За словами Кемерона, чинний уряд в поточному складі буде працювати протягом найближчих трьох місяців.

Тим часом, станом на 27 червня, понад 3 мільйони незгодних із Brexit жителів Великої Британії підписали петицію про проведення повторного референдуму з питання про вихід країни з Євросоюзу. Проте Девід Кемерон назвав малоймовірною можливість проведення нового референдуму.