Standard & Poor’s знизило рейтинг ЄС через Brexit

30 Червня 2016, 21:21

Міжнародне рейтингове агентство S&P знизило довгостроковий кредитний рейтинг Євросоюзу до "AA" з "AA+" через рішення британців щодо виходу країни зі складу ЄС. Про це йдеться в релізі агентства.

Короткостроковий рейтинг підтверджений на рівні"A-1+". Прогноз за всіма рейтингами стабільний.

"Після прийняття рішення виборцями Великої Британії вийти з ЄС, як наслідку консультативного референдуму 23 червня, ми переглянули нашу думку про згуртованість в рамках ЄС, яка, на наш погляд, є нейтральним, а не позитивним рейтинговим фактором", – йдеться в повідомленні агентства.

Стабільний прогноз відображає думку агентства, що в більшості сценаріїв, в тому числі за майбутнього виходу Великої Британії з бюджетних зобов'язань, рейтинги ЄС будуть залишатися на поточному рівні "AA/A-1 +". Агентство зазначає, що Німеччина, Франція і Велика Британія вносять свій внесок у розмірі 21%, 16% і 13% відповідно в бюджет ЄС.

Нагадаємо, під час референдуму 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit), що спровокувало підвищену волатильність на світових фінансових ринках. У п'ятницю прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон оголосив про свою майбутню відставку в зв'язку з результатами референдуму. За словами Кемерона, чинний уряд в поточному складі буде працювати протягом найближчих трьох місяців.