Стали відомі результати засідання контактної групи щодо обстрілу Троїцького

9 Жовтня 2015, 18:00

Завершилося засідання учасників Тристоронньої контактної групи, яке проходило в режимі відеоконференції. Про це повідомила прес-секретар Леоніда Кучми Дарія Оліфер у Facebook.

Вона написала, що за результатами цієї скайп-зустрічі Тристороння контактна група прийняла такі рішення:

1. Звернутися до СММ ОБСЄ та Спільному центру з контролю і координації сторін із закликом завершити найближчим часом розслідування інциденту, пов'язаного з обстрілом н.п. Троїцьке в Луганській області, який мав місце 7 жовтня 2015;

2. У зв'язку з тим, що представники окремих районів Луганської області відмовили СММ ОБСЄ в допуску до місця, звідки передбачався обстріл, Тристороння контактна група вимагає від представників окремих районів Луганської області негайного забезпечення доступу до місця, звідки був здійснений обстріл – для остаточного розслідування цього інциденту і забезпечення в подальшому безперешкодного доступу СММ ОБСЄ на всю територію України, включаючи українсько-російський кордон, відповідно до рішення лідерів країн Нормандське четвірки.

3. У зв'язку з тим, що обстріл 7 жовтня був поодиноким випадком, який не носить системного й інтенсивного характеру, Тристороння контактна група рекомендувала продовжити виконання угоди про відвід з лінії зіткнення гармат калібром менше 100 мм.

Нагадаємо, 7 жовтня терористи порушили режим перемир’я. У районі населеного пункту Троїцьке, бойовики здійснили постріл протитанковою керованою ракетою по українському опорного пункту. Четверо військових отримали поранення. Цей обстріл став єдиним випадком порушення мирних домовленостей зі сторони противника з 30 вересня цього року. Через цей обстріл штаб ініціював екстрену зустріч Тристоронньої контактної групи. Вона відбулася 9 жовтня.