Стали відомі результати відеоконференції Тристоронньої контактної групи

1 Вересня 2016, 15:18

Прес-секретар представника України в Тристоронній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер в Facebook повідомила підсумки відеоконференції Тристоронньої контактної групи.

"Під час скайп-зустрічі керівник СММ ОБСЄ, координатор від ОБСЄ в робочій підгрупі з безпеки Ертугрул Апакан, а також офіцери з СЦКК доповіли про стан справ на Донбасі. За підсумками їхніх звітів можна констатувати: починаючи з півночі 31 серпня 2016 року і станом на 15:00 1 вересня 2016 року по всій лінії зіткнення режим припинення вогню в основному дотримується", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що тристороння контактна група дійшла згоди про необхідність продовження режиму тиші і закликала сторони дотримуватися цього режиму і надалі.

"Сторони визнали необхідність продовжити докладення зусиль для того, щоб режим припинення вогню набув стійкого характеру", – сказано в тексті.

За словами Оліфер, питання звільнення заручників залишається найбільш чутливим. "Незважаючи на складності, ми продовжуємо робити все можливе заради того, щоб люди повернулися додому", – зауважила вона.

Зазначимо, що 31 серпня Оліфер заявила, що через недотримання ОРДЛО взятих на себе зобов'язань по припиненню вогню з півночі 31 серпня 2016 в зв'язку з початком нового навчального року, українська сторона ініціювала екстрену відеоконференцію Тристоронньої контактної групи. Скайп-зустріч запланували на 1 вересня, о 12:00.

Нагадаємо, міністр оборони Степна Полторак констатував дотримання режиму тиші на Донбасі, починаючи з півночі 1 вересня. Дотримання режиму тиші підтвердив і президент Петро Порошенко.

Раніше аналогічну заяву зробили в штабі АТО.