Стали відомі результати роботи Тристоронньої контактної групи в Мінську

1 Червня 2016, 18:38

У Мінську завершилося засідання Тристоронньої контактної групи.  Про це в Facebook повідомила прес-секретар представника України в Тристоронній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

«Трьохстороння контактна група відзначила зростання кількості обстрілів позицій українських військових, в тому числі, з гармат калібром понад 100 мм – мінометів, ствольної артилерії, ракетних систем залпового вогню «Град». Через порушення режиму тиші тільки в травні 2016 року загинули 26 українських військових. Представники терористів продовжують обстрілювати і ті ділянки, що заплановані для розмінування. Поки не буде стійкого режиму припинення вогню, неможливо говорити про істотний прогрес у вирішенні гуманітарних, політичних і економічних питань», – йдеться у повідомленні.

Також, за словами Оліфер, українська сторона очікує, що найближчим часом процес звільнення людей продовжиться.

«Одна з найскладніших проблем в питанні звільнення незаконно утримуваних осіб – це встановлення їх місцезнаходження, оскільки представники терористів відмовляються визнавати, що у них знаходяться наші громадяни, яких ми шукаємо. Також на сьогоднішньому засіданні Тристоронньої контактної групи обговорювали питання безпеки СММ ОБСЄ», – додала Оліфер.

Нагадаємо, раніше перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко після засідання гуманітарної підгрупи в Мінську заявила, що головна проблема, з якою зіштовхується українська сторона в питанні звільнення заручників, – це інформація про їх місцезнаходження, яку не хочуть надавати терористи.