Стали відомі результати переговорів Тристоронньої контактної групи

17 Лютого 2016, 20:52

У Мінську закінчилося засідання Тристоронньої контактної групи. Про це повідомила на своїй сторінці в Facebook прес-секретар представника України в Тристоронньої групі, другого президента України Леоніда Кучми Дар'я Оліфер.

«Викликає глибоку стурбованість систематичне порушення режиму припинення вогню з боку представників окремих районів Донецької та Луганської областей. При цьому ми спостерігаємо, що з кожним днем ​​кількість обстрілів тільки зростає. Так, вчора ця цифра досягла рекордних 91 випадку. Упродовж лютого жоден день не став винятком з цієї сумної картини: найменша кількість обстрілів, зафіксованих в цьому місяці, – 50. Все частіше використовується заборонене озброєння, в тому числі великих калібрів. У СММ ОБСЄ як не було, так і немає повного доступу до всіх територій, підконтрольним представникам окремих районів Донецької та Луганської областей, включаючи кордон з Росією. Тривають поставки Росією військової техніки, озброєнь і боєприпасів на Донбас. Ще раз підкреслюю: без реалізації положень про безпеку Мінська рухатися далі в напрямку врегулювання ситуації не є можливим. Яким чином ми повинні забезпечити проведення місцевих виборів на Донбасі, відновлення інфраструктури, поліпшення соціально-економічного становища жителів окупованих районів, коли постійно відбуваються обстріли, зіткнення і так далі», – зазначив представник України в Тристоронньої контактній групі Леонід Кучма.

Як зазначається, представник від України наголосив, що офіційний Київ залишається вірним узятим на себе зобов'язанням і готовий рухатися в напрямку забезпечення виконання Мінських домовленостей в повному обсязі.

«Українська сторона налаштована на напрацювання модальностей місцевих виборів на Донбасі відповідно до українського законодавства, стандартів ОБСЄ і під наглядом БДІПЛ ОБСЄ. Вибори є принципово важливим питанням. У той же час, Україна не може забезпечити їх проведення виключно власними зусиллями, для цього необхідна політична воля і конструктивний підхід з боку Росії», – сказано в тексті.

Як зазначається, окрему увагу сьогодні було приділено питанню звільнення заручників. Україна наполягає на допуск експертів Міжнародного Комітету Червоного Хреста в місця утримання українських заручників в окремих районах Донецької і Луганської областей та на якнайшвидше звільнення українських громадян.

Зазначимо, президент РФ Владімір Путін відкинув зв'язок між санкціями проти РФ та виконанням мінських угод.