Переговори канцлера Німеччини Ангели Меркель та президента Росії Владіміра Путіна, які відбудуться в резиденції Мезеберг у суботу, 18 серпня, торкнуться широкого ряду питань, а саме війни в Сирії, збройного конфлікту в Україні та енергетичних питань. Про це повідомляє агентство The Associated Press з посиланням на німецьких чиновників.
За словами джерел, лідери не планують давати прес-конференцію.
Зазначається, що РФ зіткнулася з можливістю введення нових санкцій, які напередодні анонсували у США, тому Путін зацікавлений у пом'якшенні або запобіганні будь-якої європейської підтримки для них. Водночас Трамп неодноразово критикував ФРН через підтримку газопроводу "Північний потік-2", заявивши, що "Німеччина тепер повністю контролюється Росією".
Зокрема, експерт з Німецького товариства зовнішньої політики Штефан Майстер зауважив, що існує "підвищений інтерес для обох сторін до обговорення питань, що становлять спільний інтерес", і що частково через Трампа обидві сторони переорієнтували увагу з минулої зустрічі, присвяченій конфлікту Росії з Україною.
За словами Майстера, найімовірніше, жодна зі сторін не піде на значні компроміси, однак обидва лідери можуть надіслати сигнал про те, що вони "не дозволять опинитися під тиском Трампа".
Наголошується, що однією з передумов даної зустрічі є також оголошення Трампа про те, що він планує запровадити санкції щодо РФ у відповідь на отруєння нервово-паралітичною речовиною "Новичок" колишнього російського розвідника Сергєя Скріпаля та його дочки Юлії в Британії.
Merkel, Putin share a headache: Donald Trump. https://t.co/mkqAW7oJl9
— The Associated Press (@AP) 17 серпня 2018 р.
У свою чергу, Майстер відзначив, що Путін може використати цю зустріч, щоб "надіслати сигнал Вашингтону про те, що є союзники США, які досі ведуть бізнес з Росією".
Тим часом, російський лідер також може закликати Німеччину та ЄС з не підтримувати подальші санкції, особливо другий раунд, від якого може постраждати бізнес, який залучений у проект Nord Stream 2.
Крім того, Німеччина зацікавлена в тому, щоб деякі сирійські біженці в Німеччині повернулися додому у будь-який населений пункті громадянської війни у Сирії, і могла б з цього приводу заручитися підтримкою Росії з президентом Башаром Асадом.
Додається, що і Німеччина, і Росія висловили бажання зберегти угоду з Іраном щодо обмеження своєї ядерної програми в обмін на полегшення деяких економічних санкцій. Трамп вивів США із програми та ввів нові санкції, заявивши, що до них також потраплять країни, які продовжують вести справи з Іраном.
Раніше стало відомо, що Путін 18 серпня прибуде до Німеччини. Так, Меркель прийме Путіна в резиденції в замку Мезенберг. Зазначається, що у центрі зустрічі будуть "поточні питання зовнішньої політики".
Нагадаємо, президент Сполучених Штатів Дональд Трамп і канцлер Німеччини Ангела Меркель під час саміту НАТО в Брюсселі у середу, 11 липня,обговорили проект будівництва російського газопроводу "Північний потік-2".
У Брюсселі президент США Дональд Трамп заявив, що "абсолютно неприйнятним" є те, що Німеччина заплатила Росії мільярди доларів за нафту та газ, витративши на оборону не більше 1% свого ВВП. Зокрема, Трамп жорстко розкритикував Німеччину через підтримку газопроводу "Північний потік-2". За його словами, дана угода означає, що Німеччина тепер "повністю контролюється" Москвою. Він відзначив, що США захищають Європу від Росії, в той час як європейські країни спонсорують російську державу.
Згодом канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що її країна є незалежною у своєму політичному виборі, відповівши таким чином на критику Трампа щодо її повної залежності від Росії.