У категорії «Література» премію присудили Мирославові Дочинцю за романи «Криничар. Діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської домінії» та «Горянин. Води господніх русел».
В категорії «Літературознавство і мистецтвознавство» найкращою стала Ірина Гаюк за книгу «Ілюстрована енциклопедія вірменської культури в Україні». Людмила Монастирська за виконання провідних партій в оперних постановках Національної опери України у сезонах 2009-2013 стала лідером в категорії «Музичне мистецтво».
Крім того, в інших категоріях відзначені Любомир Медвідь за цикл художніх творів «Ремінісценції», а також п'ятеро митців отримають Шевченківську премію за працю в опері Вагнера «Летючий голландець», що була поставлена в Донецькому національному академічному театрі опери та балету ім. Солов'яненка.
Список з іменами лауреатів члени Комітету подадуть для оформлення указу президента.
Зазвичай, офіційна церемонія нагородження лауреатів відбувається 9 березня в день народження Тараса Шевченка. Цього року минає 200 річниця від дня народження Кобзаря.
Нагадаємо, що 13 лютого президент Віктор Янукович дав доручення збільшити премію удвічі – до 520 тисяч гривень (у 2013 році грошова частина премії становила 260 тисяч гривень). Тим часом, у січні депутат від фракції Партії регіонів Ганна Герман заявила, що Кабінет міністрів затвердив розмір Національної премії України імені Тараса Шевченка у розмірі 1,3 млн грн.
Національна премія імені Тараса Шевченка — найвища в Україні творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури і мистецтва. Заснована в 1961 році для нагородження за найвидатніші твори літератури, мистецтва, публіцистики і журналістики.